Apartament 22 | Blog
blog, Wrocław, apratament do wynajęcia we Wrocławiu
75
blog,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor-ver-1.9, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Apartament 22

Teatr Lalek

Teatr Lalek – teatr, który dedykowany jest głównie dzieciom. W swojej ofercie ma zarówno spektakle dla tych najmłodszych dzieci (od roczku) do dzieci starszych. W ofercie dla najmłodszych dzieci są 3 spektakle: Afrykańska Przygoda, Kręcipupa i BrzUCHO. Organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów, Przegląd Teatru dla Dzieci, Dzień Dziecka czy tematycznych warsztatów. I to wszystko w pięknym neobarokowym budynku. Obok teatru znajduje się park miejski z przepiękną, stylizowaną na XIX wieczną paryską karuzelą i jeden z najlepszych i najbardziej obleganych placów zabaw dla dzieci.

Kolejkowo – wyjątkowa atrakcja nie tylko dla dzieci we Wrocławiu

 

Kolejkowo to niesamowita makieta pokazująca miniaturowy świat Dolnego Śląska oraz scenki z życia Wrocławia. Twórcy Kolejkowa możliwie jak najdokładniej odwzorowali rzeczywistość i pokazali codzienne życie w miniaturze z mnóstwem detali. Przedstawione są sytuacje typowe oraz wiele smaczków rozpoznawalnych dla mieszkańców miasta. Ukazane są przeróżne sytuacje dnia codziennego, np. koszenie trawy, picie piwa pod sklepem, wyprowadzanie psa, holowanie samochodu, uroczystość pogrzebowa, ale też jazda zakonnicy na rowerze czy protest mieszkańców miasta przeciwko wycince drzew. Możemy poobserwować narciarzy, plażowiczów, wspinaczy, budowlańców. Kolejkowo znajduje się na terenie Wrocławskiego Dworca Świebodzkiego. Otwarte jest 365 dni w roku, bilet normalny kosztuje 19 zł, a dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Na terenie Kolejkowa znajduje się również mini plac zabaw oraz sklepik gdzie można kupić różne gadżety związane z pociągami.

Karmnik Nr 1

Karmnik Nr 1 to nowe miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia. Bistro przyjazne dla każdego, a to za sprawą urozmaiconego menu zmieniającego się w cyklu cotygodniowym. Posmakuje w tym miejscu mięsożerca oraz wegetarian. W bistro dzieci odgrywają ważną rolą, dlatego dedykowane jest im specjalne menu. Kiedy maluchy coś przekąszą mogą przenieść się do kącika zabaw i spalić kalorie, podczas gdy rodzice w spokoju mogą napić się kawy czy zjeść ciasto. Śniadania&Lunche to znak wyróżniający Karmnik Nr1. Śniadania to oczko w głowie szefowej Karmnika – Ewy Łukaszek, która to szkoliła się, między innymi, pod czujnym „smakowym” okiem Kurta Schellera, Bożeny Sikoń, etc. Brała udział w 4 Polskiej Edycji MasterChef, otrzymała fartuch i znalazła się w gronie 28 najlepszych kucharzy amatorów w Polsce. Nadal rozwija swoje pasje i szkoli się u najlepszych. Lunche to specjalność kucharza Pawła Goleni oraz Pawła Kondrackiego, doświadczenie zdobywali między innymi w Art Hotel i Bistro Od Koochni. Co tydzień z Ewą ustalają wspólnie nowinki karty tygodniowej. Chcesz zjeść szybko? Pulled Pork oraz Pizza zostanie wam długo w pamięci. Napijecie się tu pysznej kawy z lokalnej palarni Etno Caffe, zasmakujecie rozgrzewającej herbaty … a na poprawę humoru wybierzecie piwo z lokalnego Browaru Stu Mostów. Koneser wina może popróbować wina Cypryjskiego od Troodos. Na koniec proponują delektowanie się pysznymi ciastami wypiekanymi na miejscu oraz od dziewczyn z Marcepani. Oczekując na zamówienie można zagrać w grę – zamknij pudełko.  Istnieje możliwość rezerwacji sali pod spotkania rodzinne oraz biznesowe. Nic tylko wpadać!

Zenka Cafe

Zenka Cafe to jedna z naszych ulubionych kawiarni, nie tylko dlatego, że zlokalizowana jest przy Kurkowej 14 i wystarczy zejść na dół z apartamentu i zamówić dobrą kawę czy śniadanie. Zenka Cafe to minimalistyczne, ale bardzo przytulne wnętrze. Zawsze świeże kwiaty w wazonach. Najczęściej są to kompozycje z kwiatów polnych. Jest to również miła i pomocna obsługa oraz zaangażowana menedżerka, która szczególnie poleca pulpety – są one znakiem rozpoznawczym Zenki. Polecamy!